10 місць, які покажуть Вам зовсім іншу Туреччину!

10 місць, які покажуть Вам зовсім іншу Туреччину!

Немрут-Даг

Причини для відвідування гори Немрут-Даг в Таврських горах на південному сході країни:  сюди приїжджають помилуватися фантастичним видом, який відкривається з висоти в 2150 метрів; по-друге, тут можна побачити уламки ритуального комплексу царства Коммагена. Найцікавіше – гробниця каммагенского царя Антіоха I Епіфана, який оголосив себе Богом. Мавзолей на вершині гори був побудований ще в I столітті до н. е.

Захоронення охороняють неймовірні восьмиметрові кам’яні голови давньогрецьких і перських богів.

Мира

Древнє місто Мира знаходиться в 1,5 км від сучасного Демре. Велика частина міста досі не розкопана, але руїни чудового греко-римського театру і висічені в скелях гробниці гідні того, щоб витратити 2 год їзди по приморському серпантину з Анталії.

В Миру також з’їжджаються християнські паломники з усього світу. Адже в цьому місті в IV столітті жив Святий Миколай.

Троя

Оспіване Гомером і розкопане Генріхом Шліманом на пагорбі Гіссарлик місто Троя (по-турецьки – Труве) сьогодні, серед полів засаджених перцем, кукурудзою і помідорами, виглядає більш ніж скромно. Єдине, що нагадує про легендарне місто – дерев’яний кінь. На території музейного комплексу стоїть будиночок, в якому є опис і схема розташування руїн. Найцінніші археологічні знахідки були таємно вивезені Шліманом в Німеччину.

Сафранболу

Це стародавнє місто в 220 км на північ від Анкари в даний час є «живим музеєм», який повністю включений в список Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Колись це був важливий пункт на Шовковому Шляху, знаменитий своїм шафраном і шикарними будинками в традиційному османському стилі.

Ввечері туристам можна сходити в турецьку лазню Cinci Hamam, яка існує тут вже чотири століття.

Музей підводної археології, Бодрум

В замку Святого Петра в Бодрумі відкрито унікальний Музей підводної археології. У ньому представлені предмети, знайдені під час занурень на місця античних корабельних аварій.

Перша колекція складалася з підводних знахідок, зроблених дайверами Петером Трокмортон, Мустафою Капкін і Гонор Фростом в 1958 році. Для макету корабля, знайденого біля мису Улу-Бурун поблизу міста Каш, навіть знадобився окремий зал.

Руїни Сімени

Сімена на березі затоки Кекова в регіоні Анталія колись був зручним морським портом. Однак через землетруси ще в II столітті частина міста пішла під воду, а з іншої частини місцеві жителі виїхали.

Вивчати зараз залишки Сімени можна на човнах зі скляним дном. Подивитися справді є на що, але купання і дайвінг в цих місцях заборонені.

В Сімені варто також спробувати свіжий апельсиновий фреш. Вважається, що в 40 км від міста, в Аксу, ростуть найсолодші цитрусові на планеті.

Памуккале

На невеликому плато в провінції Денізлі на південному-заході Туреччини знаходиться дивовижний комплекс цілющих джерел. Гаряча вода з високою концентрацією оксиду кальцію ось уже кілька століть відома своїми лікувальними властивостями.

Видовище неймовірне: природа створила тут білосніжні басейни, заповнені блакитною водою. Температура води в 17 джерелах варіюється від +35 до +100°C. Якщо піднятися на саму вершину, то можна побачити басейн Клеопатри, наповнений газованою водою. За переказами, саме завдяки йому відомій цариці вдавалося зберігати молодість і красу.

Клуб Catamaran, Бодрум

Любителям нічного життя варто заглянути в Catamaran, розташований в Бодрумі. Це найбільший в Європі плавучий клуб із скляною нижньої палубою, через яку видно підводний світ, яскравими світловими шоу, запрошеними ді-джеями та найсмачнішими на узбережжі коктейлями.

Клуб вміщає 1500 чоловік, всіх тих, хто запізнився на відплиття на борт, доставляють катером з берега. Catamaran працює також вдень, курсуючи між місцевими пляжами.

Дайв-клуб Paradise Diving, Мармарис

Paradise Diving в Мармарисі пропонує можливість всім бажаючим зануритися в підводний світ, подивитися на яскравих риб і незвичайні водорослі і навіть пощупати затонуле судно.

Пірнати пропонують не на мілководді – до місць занурення необхідно плисти 30 хвилин на яхті.

Каппадокія

Ця гориста місцевість в центральній Туреччині була населена людьми з найдавніших часів. На невеликій території сконцентрована величезна кількість як культурних, так і природних пам’яток, багато з яких потрапили в список об’єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Тут близько 40 підземних міст, в яких ранні християни ховалися від ворогів. Вони вирубані в скелях і підземеллях Каппадокії з печерами, камерами і ходами, що йдуть вниз на 20 рівнів. Огляд поселень зручніше починати з парку Гереме – тут знаходиться «музей під відкритим небом» з декількома древніми церквами.

А якщо приїдете до Каппадокії рано вранці, є шанс піднятися на повітряній кулі.

 4

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *