7 способів уникнути захитування в дорозі

7 способів уникнути захитування в дорозі

7 способів уникнути захитування в поїздці

Ніщо так не псує поїздку на автомобілі, човні, поїзді чи американських гірках, як раптова втрата вмісту шлунка. Дивіться, як цього уникнути.

Нудота від захитування (морська хвороба) виникає, коли мозок отримує різну інформацію від органів почуттів – від очей і від внутрішнього вуха. Якщо ви стоїте на палубі, інформація однакова. Але якщо ви, наприклад, сидите на задньому сидінні і дивитеся на відносно нерухоме крісло водія, то очі говорять мозку, що ви не рухаєтеся, а внутрішнє вухо говорить зворотнє. Пігулки, які допомагають у цьому випадку, мають низку неприємних побічних ефектів, таких як сонливість, сухість у роті, зниження зору і запор. Тому ми зібрали для вас немедикаментозні способи позбутися наслідків захитування.

НЕ ЇЖТЕ ДУЖЕ БАГАТО ПЕРЕД ПОЇЗДКОЮ

Перед тим як відправитися в довгу поїздку, не варто налягати на важку і жирну їжу. Віддавайте перевагу легшим продуктам, придивіться до їжі, багатої білками. Горіхи – відмінний варіант.

ПИЙТЕ БАГАТО ВОДИ

Це, мабуть, найважливіший пункт, оскільки водний баланс дуже важливий для протікання багатьох процесів в організмі. Учені поки не впевнені, чому вода рятує від захитування, але факт – вона це робить.

СИДІТЬ ЗА КЕРМОМ АБО ПОРУЧ З ВОДІЄМ

Водія практично ніколи не захитує, тому що він дивиться вперед, а значить, очі повідомляють мозку, що тіло рухається. Але якщо ви сидите на задньому сидінні і дивіться на відносно нерухомого водія, то ймовірність захитування різко зростає. Так що якщо ви не за кермом, постарайтеся сісти поруч з водієм, щоб теж дивитися на дорогу. Якщо ви їдете в машині або пливете на кораблі, намагайтеся дивитися на горизонт – і нудота відступить.

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ КРУЇЗ

ekskursija-karpatskyj-tramvaj-i-skeli-dovbusha guculka-ksenya siro-vinnij-tur-zakarpattyam termalne-zakarpattya zolota-pidkova

ТЕРМАЛЬНЕ ЗАКАРПАТТЯ

ekskursija-karpatskyj-tramvaj-i-skeli-dovbusha guculka-ksenya kamyanec-podilskij-kruiz siro-vinnij-tur-zakarpattyam zolota-pidkova

СИРО-ВИННИЙ ТУР ЗАКАРПАТТЯМ

ekskursija-karpatskyj-tramvaj-i-skeli-dovbusha guculka-ksenya kamyanec-podilskij-kruiz termalne-zakarpattya zolota-pidkova

Золота підкова Львівщини

ekskursija-karpatskyj-tramvaj-i-skeli-dovbusha guculka-ksenya kamyanec-podilskij-kruiz siro-vinnij-tur-zakarpattyam termalne-zakarpattya

КАРПАТСЬКИЙ ТРАМВАЙ

guculka-ksenya kamyanec-podilskij-kruiz siro-vinnij-tur-zakarpattyam termalne-zakarpattya zolota-pidkova

ТРИМАЙТЕ ОЧІ ВІДКРИТИМИ

Якщо ви без проблем можете поспати під час поїздки, вважайте, що вам пощастило. Багато хто просто не можуть закрити очей: їх відразу починає нудити. Справа в тому, що коли очі закриті, вони посилають в мозок сигнал про те, що тіло нерухоме – а це, як ви розумієте, не так. Полегшити долю мозку легко – розплющіть очі.

НЕ ЧИТАЙТЕ

Якщо у вас є схильність до захитування, краще не дивитися в книгу, оскільки для очей це буде знову сигналом нерухомості тіла. Якщо вам більше нічим себе зайняти, спробуйте робити перерви: читайте 10 хвилин, а потім дивіться на те, що миготить за вікном.

З'ЇЖТЕ ІМБИРУ ПЕРЕД ПОЇЗДКОЮ

Корінь імбиру є народним засобом від нудоти, і наукові дослідження підтверджують його ефективність при захитуванні. Придумайте, як ви будете його вживати: в сушеному або зацукровані вигляді, у вигляді порошку або льодяників (останні менш ефективні).

СПРОБУЙТЕ МАСАЖ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ТОЧОК

За словами майстрів акупунктури, натискання на точку Р6, яку також називають «внутрішні ворота», може зупинити нудоту. Ця точка знаходиться на внутрішній стороні руки на ширині трьох пальців вниз від поперечної складки на зап’ясті, прямо по центру, між двома великими сухожиллями.

Екскурсія дахами

avstrijskij-lviv avtobusna-ekskursiya-lvovom ekskursija-po-lvovu nichna-varta-lvova pidzemellja-lvova

Підземелля Львова

avstrijskij-lviv avtobusna-ekskursiya-lvovom ekskursija-dahamy ekskursija-po-lvovu nichna-varta-lvova

Оглядова автобусна екскурсія

avstrijskij-lviv ekskursija-dahamy ekskursija-po-lvovu nichna-varta-lvova pidzemellja-lvova

Нічна Варта Львова

avstrijskij-lviv avtobusna-ekskursiya-lvovom ekskursija-dahamy ekskursija-po-lvovu pidzemellja-lvova

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ

avstrijskij-lviv avtobusna-ekskursiya-lvovom ekskursija-dahamy nichna-varta-lvova pidzemellja-lvova
 2

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *