Топ 10 індійських подорожей від Join UP!

Топ 10 індійських подорожей від Join UP!

Срібло, Тадж-Махал і тілесні насолоди

У цьому трикутнику ледачі прогулянки по єдиній вулиці раджастанського Пушкару можна розбавити прогулянками до топових індійських пам’ятках.

ПУШКАР

Місце з самою розслабленою атмосферою в Індії безпомилково виявляються по скупченню ізраїльтян. Пушкар, куди з Делі можна доїхати сліпер-басом за $ 5, в цьому відношенні є відмінним прикладом. Оскільки це місто є сакральним для індуїстів, тут ви не знайдете м’ясних страв і спиртного. Проте тут маса закладів з назвами «Шива Буфет» або «Ом Шива Буфет», де за п’ятдесять рупій можна перепробувати смачні вегетаріанські страви. Через пару днів ви вивчите весь асортимент срібних прикрас (тут вони виключно красиві) і відчуєте спокусу записатися на курси ювелірів, що можна зробити практично в будь-якій крамниці коштовностей. Вечорами туристи збираються на сходинках біля мальовничого священного озера. Крім того, тільки тут, в Пушкарі, поклоняються Брахмі, чий храм обов’язково варто відвідати.

АГРА

Говоримо Агра – маємо на увазі мавзолей Тадж-Махал, побудований імператором Шах Джаханом в пам’ять про свою улюблену дружину Мумтаз Махал. Найпрекраснішим це місце є на світанку, коли сонце, що сходить розфарбовує білі стіни спочатку в рожевий, потім в медовий і золотистий. З Агри, куди ходять приватні автобуси з Пушкару, можна з’їздити в цікаві містечка Матхуру і Вріндаван, котрі вважаються батьківщиною Крішни.

КХАДЖУРАХО

Тут знаходиться храмовий комплекс, побудований десять століть назад і дивом зберігся в роки ісламських завоювань. Головним відкриттям, яке можна зробити в ході огляду цього колосального пам’ятника плотської любові, – його піднесена цнотливість і ніжність, незважаючи на всі сцени групового сексу.

Поліцейські, племена і колісниці

Міста трикутника охоплюють східне узбережжя країни, в найменшій мірі затоптане туристами. Нагородою допитливому мандрівникові стануть самий нелогічний і дивний індійський мегаполіс і пляжі Бенгальської затоки.

КАЛЬКУТТА

Опинившись в центрі цього мурашника, миттю усвідомлюєш, що в Індії і справді живе мільярд чоловік. Місто роздирають архітектурні та соціальні протиріччя, але в той же час він залишається цілісним, як вся Індія. Обов’язково потрібно розважитися поїздкою на допотопному трамваї, з попутним фотографуванням поліцейських в недоречно білій формі і з парасольками. У книжкових магазинах Калькутти за безцінь віднайдеш що завгодно: від першосортних альбомів по дизайну до раритетних боллівудських афіш.

ПУРІ

Штат Орісса, де знаходиться цей курортне містечко, – ще одна, причому дуже доступна, альтернатива Гоа і Кералі. При всій своїй пляжності Пурі – не безлика село, а знамените місце паломництва вайшнавів до Храму Джаганнатха. На жаль, неіндуістам вхід в святилище заборонений, але з даху міської бібліотеки на нього відкривається чудовий вид. У селищі можна купити тур (orissatribaltours.com) і відправитися знайомитися з місцевими племенами.

КОНАРАК

Тут можна продовжити вивчення орісской храмової архітектури, однією з найбільш пам’ятних у Індії. У Конараке знаходиться знаменитий Храм Сонця, що входить в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Задуманий як зображення гігантської колісниці Бога Сурья, цей комплекс вражає пластичністю і бездоганністю пропорцій. У сувенірних крамницях не полінуйтеся знайти вироби місцевих аборигенів. Вішну тут, наприклад, зображують схематично: голова – білий круг і дві чорні  плямочки замість очей. Виходить до смішного схоже на героїв South Park.

Столиця, сикхи і Далай-лама

Зміщуючись на північ, цікаво спостерігати за тим, як змінюються обличчя: смагляві кароокі індійці поступаються бородатим сикхам, на місце яких приходять гостролиці горяни з пташиними очима, і, нарешті, широкоскулі тибетці.

ДЕЛІ

Місто нагадує клаптикову ковдру, зшиту з ключових моментів індійської історії. Крім обов’язкової програми – Джама Масджид, Червоного Форту, бахаістскій храму Лотуса, можна приєднатися до компанії індійських сімей, розклавши плед для пікніка в саду Лакшмі Нараян.

АМРІТСАР

Типове індійське загазоване місто розкривається дорогоцінною скринькою, коли виявляєш, що тут знаходиться головна святиня сикхів – Золотий храм. Якщо просочитися до нього з натовпом серйозних бородатих чоловіків, можна спостерігати сикхів, що сидять в тіні під колонами, сикхів, що купаються в храмовому басейні, сикхів сплячих, сикхів, які очікують побачити священну книгу Аді Грантх. Ще в будь-якому готелі можна купити екскурсію на щоденну вечірню церемонію закриття кордону з Пакистаном. Самої церемонії передують пісні і танцю всіх присутніх і захоплююча перекличка: з того боку доноситься «Пакистан зіндабад!» ( «Хай живе Пакистан!»), З «нашої» кричать «Хіндустан зіндабад!» Відповідно.

ДХАРМСАЛА

Офіційна резиденція Тибетського уряду і Далай-лами XIV в вигнанні лежить в лісистому передгір’ї Гімалаїв. Місто утворене трьома вулицями. Цього цілком вистачає, щоб гуляти у водоспадів, наминати пельмені Момо за десять рупій три штуки і фотографувати зморщених бабусь в фартухах. Плюс магія місця диктує такі розваги, як походи на лекції до самого Далай-ламі, відвідування курсів тибетської кухні і 10-денний віпасани.

Пустеля, махараджи і чарівне озеро

Розкріпачена пишність Раджастана іскриться такою великою кількістю напівтонів і настроїв, що відчуваєш себе дослідником, який виявив скарбницю казкових царів.

ДЖАЙСАЛМЕР

Путівники прикрашають назва цього міста в Раджастані епітетами «медовий» і «золотий» – чи то через колір міських стін, чи то тому, що він зливається з пустелею Тар, на краю якої знаходиться. Все життя зосереджене навколо масивного Форту. Це одночасно і музей під відкритим небом, і будинок для сотень індійців, вмістилище храмів, скотарень, торгових рядів, які рясніють килимками, капцями, браслетами та дерев’яними виробами. Який-небудь абориген неодмінно умовить вас забратися на дах його будинку і помилуватися башточками джайнских храмів. Ще можна сходити на масаж обличчя зі свіжими фруктами, розфарбувати руки хною і покататися на човні по озеру Гаді-Сагар.

ДЖОДХПУР

У місті панує диктатура синього кольору, в який традиційно фарбували свої будинки брахмани. За кращим видом на околиці вирушайте в форт Мехрангарх, який до цих пір належить місцевому махарадже. Відвідайте внутрішні покої і оціните розкішну колекцію паланкінів. Відпочивати від міського шуму рекомендуємо в тінистих садах Умаід, де є невеликий зоопарк.

УДАЙПУР

Сюди прилітають, щоб остаточно закохатися в Раджастан. Користується славою самого романтичного міста в усьому штаті, Удайпур на ділі виявляється сонним парадизом з нерозторопними аборигенами, вигадливою архітектурою і видатними сучасними художниками. Удайпур стоїть на красивому озері Пічола, в центрі якого ніби плаває палац-готель (Lake Palace Hotel, від $ 400). Щоб ковзати по водній гладі на орендованому катамарані, навіть не обов’язково знімати номер.

Витоки Гангу, квіти і багаття

Міста цього трикутника об’єднує священна річка Індії – Ганг. Їй поклоняються в Рішікеші, в ній змивають гріхи в Харідварі, над нею розвіюють прах в Варанасі. Тут намолені місця, натовпи людей в помаранчевих шатах з смужками попелу на лобі і атмосфера легкої релігійної екзальтації, яка передається навіть самим цинічним туристам.

РІШІКЕШ

Улюблене The Beatles «місто мудреців» розташоване в передгір’ї Гімалаїв, і смарагдові витоки Гангу ділять його на дві частини. У Рішікеші протипоказано поспішати. Тут потрібно гуляти вздовж річки, періодично переходячи на інший берег по одному з трьох підвісних мостів, займатися йогою і медитацією і, нарешті, набратися сміливості і зробити обмивання в Гангу разом з садху.

ХАРІДВАР

За легендою, саме тут на камені залишив свій слід Вішну, коли підносився на небо. На березі неможливо втриматися і не купити втридорога набір для підношення – пуджи (рис, маргаритки і кокос), який прийнято тут же жертвувати річці. Є більш масштабні церемонії, наприклад, щоденна Гангу-арти, коли безліч людей сплавляють по річці свічки і квіти, – видовище незабутнє.

ВАРАНАСІ

Для індусів Варанасі – стартовий майданчик у світ інший, оформлена тисячею храмів, сотнями похоронних процесій і мутно-коричневими водами Гангу. Найбільш вражаючий спосіб познайомитися з містом – найняти на світанку човен і відправитися на екскурсію по Гангу. Ось спалюють труп. Ось тіло скидають у воду, воно не згорить до кінця, тому що у сім’ї не вистачило грошей на дрова. Тут же люди чистять зуби водою з Гангу. А ось брамін здійснює обмивання. Прокиньтеся, ви тільки що стали свідком того, як обертається Колесо Сансари – не менше.

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ КРУЇЗ

ekskursija-karpatskyj-tramvaj-i-skeli-dovbusha guculka-ksenya siro-vinnij-tur-zakarpattyam termalne-zakarpattya zolota-pidkova

ТЕРМАЛЬНЕ ЗАКАРПАТТЯ

ekskursija-karpatskyj-tramvaj-i-skeli-dovbusha guculka-ksenya kamyanec-podilskij-kruiz siro-vinnij-tur-zakarpattyam zolota-pidkova

СИРО-ВИННИЙ ТУР ЗАКАРПАТТЯМ

ekskursija-karpatskyj-tramvaj-i-skeli-dovbusha guculka-ksenya kamyanec-podilskij-kruiz termalne-zakarpattya zolota-pidkova

Золота підкова Львівщини

ekskursija-karpatskyj-tramvaj-i-skeli-dovbusha guculka-ksenya kamyanec-podilskij-kruiz siro-vinnij-tur-zakarpattyam termalne-zakarpattya

КАРПАТСЬКИЙ ТРАМВАЙ

guculka-ksenya kamyanec-podilskij-kruiz siro-vinnij-tur-zakarpattyam termalne-zakarpattya zolota-pidkova

Бегемоти, монахи і гігантські валуни

Карнатака часто нехтують, і абсолютно марно. У штаті є маса атракціонів для досвідченого туриста: руїни могутньої імперії, красиві храми, заповідники дикої природи, пишні палаци махараджей і тибетські поселення.

МАЙСУР

Для початку варто оглянути кабінети махараджи в палаці, потім пішки дійти до зоопарку, одного з найстаріших у світі. Найсмішніші звірі – горили на гойдалках і бегемоти, хрюкають в басейні.

БІЛАКУППЕ

Щоб потрапити в цю тибетську громаду, потрібно сісти в автобус до Кушальнагара. Офіційно в’їзд для іноземних туристів в Білакуппе можливий тільки по документу, отриманого в Делі. Але просто погуляти по поселенню в день ​​вам ніхто заборонити не може. Дістатися до нього з Кушальнагару можна на рикші. У Білакуппе страшно цікаво спостерігати за ченцями, як вони ведуть релігійні суперечки, купують моркву на ринку або ріжуться в карти. Доповнити враження можна обідом в компанії тибетської молоді, одягненої за модою r’n’b.

ХАМПІ

На місці міста в стародавні часи було царство мавп, що згадується в Рамаяні. За іншою легендою, тут боролися два гіганта, кидаючи один в одного уламки скельної породи. Ландшафт Хампі є нагромадження велетенських валунів на тлі бананових плантацій і рисових полів. Сам місто розділене річкою, селитися можна на будь-якому березі. Щоб об’їздити околиці, доцільно зняти скутер. Ви побачите басейни, кам’яні колісниці, затоплені храми і царські купальні. На заході вирушайте на гору в Храм Мавп. Ввечерні світлі звідти відкривається один з найбільш нереальних видів в Індії.

Боллівуд, пляжі і білі храми

Міста трикутника являють собою три іпостасі Індії – країни божевільних мегаполісів, колоніальних курортів і священних центрів.

МУМБАЇ

Щоб зрозуміти, де опинився, потрібно кілька днів. В індійській двоповерхової реальності незвично бачити потемнілі вікторіанські особняки, чути, як шум цілком європейських кафе заглушає гуркіт соковижималки цукрової тростини. Індуїстські храми тут є сусідами з синагогами, костелами і барами на пляжі Чоупатті. Увечері в кінотеатрах Eros і Regal показують боллівудським фільми, а вранці цілком реально знятися в боллівудському кіно, завербувавшись у агентів в районі Колаба. Поповнити колекцію екзотичних вражень можна, наприклад, в Дхобі Гхат, фотографуючи чоловіків-прачок.

ДІУ

З Мумбаї сюди летять за пляжним відпочинком. Діу – півострів довжиною всього одинадцять кілометрів, колишня португальська колонія. Старе місто обнесений червоною стіною. Всередині – вулиці шириною в один індійський мопед, обшарпані церкви і відмінно зберігся форт з гарматами XVII століття і маяком. Якщо хочеться веселій компанії, селитеся на даху колишнього храму Сан Томе ретирується (San Tome Retiro, від $ 14). Через тиждень ви будете знати всіх на острові, благо туристів тут поки що небагато. Знявши у беззубого старого, який ще не забув португальська, скутер, неодмінно вивчіть кілометрові пляжі Гхогла і Нагоя.

ПАЛІТАНА

Пункт заслуговує хоча б дводенного візиту. Видовище, яке належить тут побачити, важко вкладається в свідомості. На горі шатром розкинулося джайнскій комплекс Шатрунджайя. Сотні куполів, башточок, статуй подвижників, воріт – і все це пишність вирізане з білого каменю. Перед сходженням запасіться водою. Екскурсія вартує затрачених зусиль адже  вид відкривається неймовірної краси. Дістатися в Палітану можна автобусом з Діу з пересадкою в Бхавнагар.

Спеції, будинки на воді і аюрведа

Штат Керала – це нескінченна мережа річкових каналів, аюрведа, театр Катакана, мода на комунізм, а також нехарактерні для Індії чистота і добробут.

КОЧІ

У комерційному центрі Кералі панує фантастична нашарування культур. В Кочині встигли наслідити араби, португальці, голландці та англійці. Це не тільки саме космополітичне, але і саме ароматне місто Південної Індії: з крамниць пахне ефірним маслом жасмину і пачулі, а з торгових домів ще не вивітрився запах перцю і кардамону. Салман Рушді в «Прощальному зітханні Мавра» запевняв, що якщо довго дивитися на плитку в Кочінской синагозі, можна прочитати в біло-блакитних квадратах історію свого життя. Пророчих відкриттів не обіцяємо, але хитросплетіння рибальських сіток в торгових рядах у Форту теж виглядають як пряжа долі.

АЛЛЕППІ

З Кочі сюди їдуть експрес-автобусом за $ 5 лише для того, щоб пересісти на хаусбоат і відправитися в подорож по каналах Керали. У добу будинок-човен обійдеться приблизно в $ 150, причому в команду входять капітан, моряк і кухар, який готує страви з риби, виловленої буквально з борта вашого судна. За пару днів можна пропливти весь штат від Аллеппі до Коллама, відпочиваючи поглядом на нескінченних джунглях і спостерігаючи життя темношкірих рибалок на березі.

ВАРКАЛА

Швидко зростаючий курорт для тих, хто втомився від звичних місць. Будьте готові до того, що хвилі тут хитрі і менш привітні, ніж в Гоа або Карнатаке. Зате Варкала ідеально підходить для поправки здоров’я. Запишіться на аюрведичний масаж і на йогу на березі моря, займіться серфінгом, рушайте в довгу прогулянку в бік рибальських сіл, де починаються дикі пляжі з чорним піском. Втім, важко забути, що в місцевих кафе виключно смачні алкогольні коктейлі з свіжовичавленим соком.

Світання, вежі і місто майбутнього

У штаті Таміл-Наду індуїзм приймає абсолютно особливі форми. Завоювали Індостан арії обійшли ці землі стороною, тому тут самі темношкірі індійці, і мова їх не має нічого спільного з індоєвропейської сім’єю.

КАНЬЯКУМАРІ

Найпівденніша точка Індії, де сходяться води Бенгальської затоки, Індійського океану та Аравійського моря. Місто розташоване на мисі, і є повне відчуття того, що сонце встає з води і сідає туди ж. Зустрічати тут світанок і захід – здавалося б, заняття для галочки, але все не так просто. Якщо встати затемна і вийти на набережну, можна виявити там вже пристойний натовп. Ледве з моря здіймається сонячний диск, багато індійців починають молитися і падають ниць прямо в хвилі. Їхні обличчя висвітлює такий непідробний захват, що важко не розділити цю первісну радість щоденного дива життя.

МАДУРАЙ

Південне місто з квітковими ринками і швейними майстернями, в яких обов’язково потрібно замовити собі яскраву сорочку або сукню. Всі вулиці стікаються до величезного храмового комплексу Мінакші, оточеному  вежами-гопурами. Непогано б захопити телеоб’єктив, щоб вихоплювати з міріад різнокольорових різних божеств самих лупатих.

ПУДУЧЕРРІ

Щоб знизити градус екзотичності, з Мадурая варто з’їздити в колишню французьку колонію (автобус, від $ 10). Тут вулиці позначені словом rue, а господині кафе на набережній розмовляють з клієнтами на мові Мопассана. У десяти кілометрах від Понд знаходиться Ауровілль (auroville.org), експериментальна комуна, в якій намагаються створити гармонійне суспільство майбутнього. Тут скасовані звичайні гроші, а жителі (в основному європейці) розвивають передові соціальні проекти. Взяти участь в них можна, якщо ви збираєтеся залишитися в Ауровіллі надовго, але подивитися, як і що, не забороняється.

Гедонізм, ласкаві хвилі і знак Ом

Три кращих місця для пляжного відпочинку на західному узбережжі Індії.

АРАМБОЛЬ

Що таке Гоа, знають всі, але про те, що чи не найкраще місце в Гоа – це Арамбол, на щастя, виявили ще не всі наші співвітчизники. Тут належить відпочивати від роботи, подорожей і від самого себе. За великим рахунком, головний принцип місцевого існування – гедонізм, практично вже тваринного толку. У Арамболе не можна боятися дармоїдства: через пару тижнів такого терапевтичного проведення часу вас охопило жадання конструктивної діяльності. А поки балуйте смакові рецептори, чергуючи непальскую, китайську, індійську кухні, практикуйте безглуздий і прекрасний шопінг за прийнятні гроші на Нічному ринку. За неотменімо в Гоа рейверських розвагами рекомендується їздити в сусідню Анжуна.

ГОКАРНА

Назва цієї прибережного села з шармом перекладається як «Коров’яче вухо». У Гокарна варто заїхати, щоб змінити пляжну обстановку на більш автентичну. Оскільки Гокарна вважається священним місцем, можна було б порадити відвідати стародавні храми, але кілька років тому доступ європейцям туди значно обмежили. Зате можна гуляти з одного кінця єдиної вулиці в інший, бродити по пагорбах, вдивляючись в чепурні види, купатися в океані з бездоганними хвилями, годинами просиджувати в вегетаріанському кафе Prema, поїдаючи салат з неймовірних овочів, кашу з папаєю і домашнє кокосове морозиво.

ОМ-БІЧ

Сюди прибувають, щоб досягти остаточного благорозчиненням. Своїми обрисами пляж нагадує закарлюку священного індуїстського знака Ом. Жити тут найкраще в шеках – хатинах на березі моря. Вранці грати в бадмінтон, вдень займатися любов’ю, а ввечері сидіти біля багаття і слухати пісні зі всіх кінців світу. До пляжу від Гокарна – 10 хвилин на таксі.

Екскурсія дахами

avstrijskij-lviv avtobusna-ekskursiya-lvovom ekskursija-po-lvovu nichna-varta-lvova pidzemellja-lvova

Оглядова автобусна екскурсія

avstrijskij-lviv ekskursija-dahamy ekskursija-po-lvovu nichna-varta-lvova pidzemellja-lvova

Нічна Варта Львова

avstrijskij-lviv avtobusna-ekskursiya-lvovom ekskursija-dahamy ekskursija-po-lvovu pidzemellja-lvova

Австрійський Львів

avtobusna-ekskursiya-lvovom ekskursija-dahamy ekskursija-po-lvovu nichna-varta-lvova pidzemellja-lvova

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ

avstrijskij-lviv avtobusna-ekskursiya-lvovom ekskursija-dahamy nichna-varta-lvova pidzemellja-lvova
 3

0 Comments

Leave Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *