Всі ми любимо зберігати на пам’ять сувеніри з поїздок, але навіщо тримати їх у темному ящику, якщо можна гордо виставити пам’ятні речі, яким позаздрить будь-хто.

Cувеніри, Сертифікат про перетин екватора, Мальдіви

Сертифікат про перетин екватора, Мальдіви

Тризірковий готель Equator Village на самому півдні Мальдів підходить тим, хто давно мріє про відпустку в стилі реклами Баунті, але не готовий віддати за неї 20 зарплат:) Із Мале, який лежить в Північній півкулі, до атола Адду в Південній півкулі півтори години льоту. При заселенні в цей готель острова Ган Вам вручать іменні сертифікати про перетин екватора. Таку річ не соромно і на стіну в рамочці повісити!

титул лорда

Ділянка у Великобританії

Необов’язково бути олігархом, щоб володіти нерухомістю в Великобританії. Всього за 30 фунтів стерлінгів шотландським лордом може стати кожен. Щоб отримати почесний титул досить придбати ділянку угідь 30×30 см в Шотландському високогір’ї . З цього моменту Ви маєте повне право підписувати електронні листи так: “З найтеплішими побажаннями, Лорд Коренчук” або “Всього доброго, Леді Анничка”:) Титул можна подарувати друзям: просто впишіть потрібне ім’я і дату народження при покупці. Податок на землю власнику платити не треба.

віза республіки ужупіс, литва

Віза Республіки Ужупіс, Литва

Малюсінька Республіка Ужупіс біля річки Віленка в столиці Литви побудована на великих ідеях. В її конституції прямо закріплено, що кожен має право любити і помилятися, а ще — лінуватися і нічого не робити. Власні президент, прапор, гімн, валюта і навіть армія в Ужупіса теж є — все, як має бути, тільки набагато веселіше. 1 квітня в День незалежності Ужупіса у кварталі біля Старого міста Вільнюса виставляють кордон і ставлять в’їзні штампи вигаданої країни. Щоб не псувати закордонний паспорт, вкладіть в нього спеціальний листок або листівку — нехай візу поставлять туди.

свічки наполеона, франція

Свічки Наполеона, Франція

Наприкінці XVII ст. свічкова майстерня Cire Trudon перетворилася в офіційного поставника королівського двору і французького суду. А 100 років по тому вишукані воскові фігурки ручної роботи стали улюбленими у самого Наполеона Бонапарта: він навіть подарував своєму новонародженому спадкоємцю трюдонівську свічку з трьома шматочками чистого золота. Свічки Трюдона випускаються у вигляді бюстів великих людей, у вигляді воскових стовпчиків з витонченими камеями, а ще в термостійких свічниках.

Берберський халат джеллаба, Марокко

Берберський халат джеллаба, Марокко

Привезти друзям місцеве вбрання з тих країв, де ви відпочивали, — завжди хороша ідея. А якщо їх можна носити хоч кожен день, та ще й у нас не купиш, то це просто відмінний сувенір! Одна з таких практичних чудасій — північноафриканський халат з капюшоном джеллаба. З’явився він давним-давно в країнах Магрибу для захисту від піску і сонця. Це прекрасний подарунок для шанувальників “Зоряних війн”: джеллаби схожі на джедайську робу. Накинув такий халат з довгим капюшоном вдома, заварив м’ятного чайку — і відразу відчуваєш, як прибуває до тебе сила.

Сідничний горіх, Сейшели

Сідничний горіх, Сейшели

Сейшельці так пишаються місцевою дивиною — морським кокосом коко-де-мер, що навіть розмістили його на своїх в’їзних штампах. З одного боку: навіщо везти додому величезний горіх у вигляді сідниць? З іншого боку: ну а що, нічого не привезти? Якщо хочеться прикрасити домашній інтер’єр еротичними формами, вирушайте в національний парк Вале-Де-Май на острові Праслін. Тут морські кокоси не тільки звисають з пальм, але і продаються в сувенірних крамницях. До покупки додається експортна ліцензія, без якої в аеропорту коко-де-мер не пропустять.

Фіалки в цукрі, Іспанія

Фіалки в цукрі, Іспанія

Шоколад та інші місцеві солодощі — перший варіант, коли задумаєшся над сувенірами з Бельгії або, наприклад, з Туреччини. А ось зацукровані фіалки — зовсім інша розмова! Спробувати їх і накупляти як сувеніри можна в самому серці столиці Іспанії. Кондитерська La Violeta, яка славиться на весь світ незвичайним квітковим десертом, розташована в п’яти хвилинах ходьби від головної площі Мадриду — Пуерта-дель-Соль.

Сертифікат погонича слонів, Таїланд

Сертифікат погонича слонів, Таїланд

В давні часи азійські багатії, купуючи слона, приставляли до нього погонича-махаута. Той виховував сірого гіганта, мив його і навіть говорив слонячою мовою. Цією майстерністю потомки махаута Таїланду, Індії, М’янми, Лаосу і В’єтнаму володіють досі. Раніше воно передавалося тільки у спадок, тепер навчитися пасти, годувати і купати слонів може кожен. Турист проходить 1-3-денні курси погоничів слонів в розпліднику Thai Elephant Conservation Center, а в кінці цієї пригоди отримує офіційний сертифікат махаута.