Гора Хуашань — Шеньсі, Китай

Гора Хуашань — Шеньсі, Китай

На фотографіях гора Хуашань виглядає як ескіз похмурої скелі з фентезі. Верхівка гори ширяє в небі серед хмар на висоті 2100 м. Через стрімкість скель підйом на гору практично неможливий, окрім як за допомогою жахливої “системи стежок”, побудованої на початку 1800-х років. Виглядає як сцена з нічного кошмару: хитка система дощок, шириною всього 0.6 м, яка була закріплена на схилах гори, дозволяє альпіністам підійматися, тримаючись за ланцюги, закріплені в ненадійній м’якій крейдяній породі. Мандрівники можуть помилуватися краєвидом внизу зі стрімкого обриву висотою 915 м. Число смертей, які відбуваються тут, не реєструється, але їх цілком достатньо, щоб називати це місце “горою смерті”.

Скеля Пророк — Каліфорнія, США

Скеля Пророк — Каліфорнія, США

Пророк може передбачити з точністю 100 відсотків долю тих людей, які спробують піднятися на цю скелю без відповідних навичок і устаткування світового класу. Майже ідеально гладка скеля злітає в небо на висоту понад 550 м. Порода настільки тверда, що альпіністи при сходженні не можуть використовувати звичайні гаки. Найбільш екстремальні альпіністи підіймаються на цю скелю без страховки, граючи зі смертю при кожному русі.

Примарна печера і Пікок Спрінгс — США

Примарна печера і Пікок Спрінгс — США

Перспектива сходження на величезну скелю і зриву з неї в безодню звучить досить страшно. Але ще гірше звучить можливість потонути… під землею. Все більш популярним видом екстремального туризму стає поєднання дайвінгу та спелеології, під час якого екстремали плавають по абсолютно темним підводним печерам і тунелям на глибині в сотні метрів під землею. Проходи в цих печерах нанесені на карти приблизно на відстань до 400 м, подальші глибини ще не розвідані. У деяких місцях діаметр проходів становить всього 0.6 м, так що доводиться буквально протискуватися крізь них.

Велосипедна стежка Мохер — Ірландія

Велосипедна стежка Мохер — Ірландія

Ірландія — країна, яка асоціюється з зеленими пагорбами, прекрасним віскі та полями вересу. А ще в цій країні є шалено небезпечна велосипедна доріжка, щоб проїхати нею туристам знадобиться дуже багато віскі, адже потрібно притупити почуття здорового глузду і страху:) Скелі Мохер є давніми утвореннями з пісковика в Ірландії, які сформовані з тих же порід, що і знаменита Стежка Велетня. Вузький скельний виступ (шириною до 10 см), за яким тягнеться велосипедна стежка, веде уздовж стрімкого обриву висотою в 180 м.

Водоспади Фалуз — Вашингтон, США

Водоспади Фалуз — Вашингтон, США

22-річний Тайлер Бредт вже прославився на весь світ, як юний байдарочник-екстремал. Черговим його божевільним трюком стало падіння з 60-метрового водоспаду на річковому каяку.

Плавання з білими акулами — Каліфорнія, США

Плавання з білими акулами — Каліфорнія, США

Виглядає ця розвага досить просто: люди стоять на плавучій 2.5-метровій дошці і гребуть за допомогою короткого весла. Здавалося б, ніякого екстриму. Однак любителі полоскотати нерви знайшли вихід із ситуації. Кріс Фаллоус перетворив настільки спокійний вид спорту і відпочинку в гру зі смертю, придумавши плавати на такій дошці у Південноафриканської мису серед білих акул. На відео було знято, як він спокійно гребе на відстані 1.7 м від гігантських 8-метрових хижаків.

Гора Планжер, Аляска, США

Гора Планжер — Аляска, США

На Алясці в небо підіймається незвичайна вежа природного походження. 300-метрова гора, схожа на палець, який вказує в небо, з недавніх пір стала Меккою для туристів-екстремалів. Популярність вона отримала через те, що піднятися на неї — заняття з майже неможливих, схили гори знаходяться під кутом 70-80 градусів. Це все одно, що залізти на величезне гладке дерево, на якому немає гілок.

Сходження по замерзлому водоспаду — Британська Колумбія, Канада

Сходження по замерзлому водоспаду — Британська Колумбія, Канада

У канадських горах скелелази придумали собі нову розвагу — вони підіймаються за допомогою льодоруба і мотузок на замерзлі гірські водоспади, висотою до 182 м. Цей екстрим-відпочинок не рекомендується пробувати в сонячну погоду, адже лід може трохи підтанути і відколотися пластом від скелі.

Тліючі піки — Чилі, Гватемала

Піки, що тліють — Чилі, Гватемала

Люди, яким набрид звичайний альпінізм, можуть спробувати екстремальний вид спорту — вулканічний альпінізм. Любителі гострих відчуттів підіймаються на вулкан Пакая у Гватемалі на висоту більше 2,4 км. У чому особлива родзинка сходження: поруч в кількох метрах тече розпечена лава, що просочується з надр. Пакая вивергався 23 рази з часів іспанської колонізації. Подібне сходження можна також зробити на вулкан Вільяріка в Чилі.