поради туристам на шрі-ланці про воду

Вода

Жителі Шрі-Ланки стежать за чистотою, але все ж, — частіше мийте руки, особливо перед їдою. Вода з-під крана для пиття не придатна — користуйтеся бутельованою, її продають на кожному кроці. Перед покупкою переконайтеся, що корок закритий.

поради туристам на шрі-ланці про їжу

Їжа

Національна кухня на острові смачна. Їжа приправлена місцевими прянощами, соусами та гострими спеціями. Якщо не хочете відчути себе змієм Гориничем і дихати вогнем, попросіть приготувати їжу «no spicy». Перед вживанням найпопулярнішої ланкійської страви каррі можна замовити кокос (молоко пом’якшить пекучий смак каррі). Якщо ви захочете їсти як місцеві жителі, тобто руками, пам’ятайте що їжу ланкійці кладуть в рот правою рукою (бо ліва вважається нечистою) і всіма 5 пальцями.

обмін грошей на шрі ланці

Обмін грошей

Обмінники на острові є. У туристичних місцях їх багато, але найкращий курс обміну грошей в аеропорту Коломбо. Рекомендуємо відразу по прильоту поміняти гроші там. Це вигідно, тому що після закінчення подорожі у вас залишаться невикористані рупії, і Ви зможете обміняти їх в аеропорту за курсом купівлі. Для цього обов’язково збережіть чек.

поради туристам на шрі-ланці про шопінг

Шопінг

Торгуватися потрібно скрізь і завжди, крім тих місць, де є цінники або фіксований прайс. Наприклад, в готелях і супермаркетах ціни фіксовані. А ось на ринку, в крамниці з вуличним торговцем або рикшею (водієм) торгуватися потрібно обов’язково..

поради туристам на шрі-ланці про взуття

Взуття

У національних парках або в місцях, де багато вологої трави, одягайте закрите взуття, найкраще — кросівки та одяг з довгими рукавами і штани, які можна заправити в шкарпетки. Ці заходи вбережуть вас від укусів комах і лісових п’явок.

храми на шрі ланці

Храми

Культових споруд на острові багато. При вході в храм взуття потрібно знімати, плечі повинні бути закриті, головний убір знятий. Візьміть з собою теплі шкарпетки. У маленькі храми або культові споруди місцевого масштабу часто не забороняють входити у взутті.

поради туристам на шрі-ланці про океан

Океан

На Шрі-Ланці не просто море, — тут ви відразу маєте справу з океаном. Як в будь-якому морі або океані, на острові зустрічаються швидкі і вкрай небезпечні (напрямок від берега в океан) течії. Тому будьте обережні, купайтеся в пляжних зонах.

зручності га шрі ланці

Зручності

Звичайні зручності: ванна, душ, туалет знаходяться в будинках або номерах. З цим проблем немає. Але може бути проблема з гарячою водою в душі. Зверніть увагу, навіть якщо у вас готель 5 зірок з прекрасним видом на гори або пляж, це ще не означає, що в готелі є гаряча вода:)

поради туристам на шрі-ланці про комарів

Комарі

Ланкійці вішають над ліжком марлеві пологи, але під пологом буває душно, до того ж, часто вони з пилом. Білизну в готелях змінюють, а пологи — ні. Візьміть з дому або купіть на місці фумігатор і фумітокс. Місцеві спіралі від комарів допомагають, але жити доведеться в постійному диму.

поради туристам на шрі-ланці про дорожній рух

Дорожній рух

На Шрі-Ланці лівосторонній рух, трафік сильний, правила водіння «ланкійські», в центрі острова часто серпантинна дорога. Найміть водія з машиною і насолоджуйтеся видами. До того ж, водій може бути вашим гідом. Дороги на Шрі-Ланці непередбачувані: можуть бути європейської якості, а можуть бути і такі, що в страшному сні не присняться. У кого проблеми з вестибулярним апаратом — захопіть з собою в поїздку таблетки від захитування.

поради туристам на шрі-ланці щодо мавп

Мавпи

Мавпи – головний біль будь-якої азійської країни. Не годуйте мавп! Вони відразу «нахабніють» і виривають їжу з рук. Можуть поранити, вкусити, потягти речі і документи. Та й взагалі мавпи на волі – це не милі мавпи в зоопарку. Будьте з ними вкрай обережні, не наближайтеся!

дощі на шрі ланці

Дощі

У який би час року ви не приїхали, обов’язково тримайте поруч з собою парасольку. Особливо це стосується центральної частини острова. Погода там мінлива, і дрібний дощик (або злива) може піти в будь-який момент.